پرچم تشریفات به یک شرکت و سازمان جلوه خاصی می دهد و باعث می شود تا رسمی تر جلوه کند. اگر دقت کرده باشید، همه مدیران در اتاق خود از پرچم تشریفات به تعداد خیلی زیاد استفاده می کنند تا رسمی بودن شرکت خود را بیان نمایند. در اکثر مراسم تجاری و اداری پرچم تشریفات نیز استفاده می شود.

حتی در بسیاری از شرکت ها و سفارتخانه ها و فرودگاه ها و هتل ها و دانشگاه ها و مراکز این چنینی از پرچم برای نشان دادن فرهنگ و ریشه های تاریخی آن کشور استفاده می کنند ، چرا که پرچم کشورها نماد سلایق ، تاریخچه و شرایط جغرافیایی آن کشورها محسوب می شود.از این روی پس از استفاده از پرچم رومیزی در بسیاری از مراکز و شرکتها سفارش شده است. 

در ادامه این مطلب خواهید خواند:

  1. همه چیز درباره پرچم تشریفات
  2. پرچم تشریفات به چه معنا و مفهوم است؟
  3. اندازه پرچم تشریفات
  4. مواد اولیه برای چاپ پرچم
  5. بهترین چاپ پرچم
  6. چاپ پرچم تشریفات
  7. مهمترین کاربردهای پرچم تشریفات

همه چیز درباره پرچم تشریفات:

پرچم همواره تداعی کننده اقتدار و نماد مهمی از هویت می باشد. ارگان ها، سازمان ها و هر شرکتی معمولا برای بیان شایستگی و هویت خود، از یک پرچم تشریفات در محیط کار استفاده می کنند.

پرچم تشریفات می تواند پرچم ایران و یا پرچم لوگوی مربوط به شرکت و یا نهاد خاصی باشد. استفاده از یک پرچم تشریفات می تواند ضمن زیبایی دکوراسیون محل کار، وجهه خاصی نیز به آن شرکت ببخشد که این خود در رسمیت شرکت و نمایش اعتبار آن نقش به سزایی دارد.

حتما برای هر کدام از افراد پیش آمده است که به محض ورود به یک هتل، شرکت و یا سازمان پرچم تشریفات را مشاهده کنند که به عنوان بخشی از دکوراسیون محیط کار در نظر گرفته شده است. در واقع پرچم تشریفات در محلی قرار داده می شود که به خوبی قابل مشاهده باشد تا بتواند نظرها را به سوی خود جلب نماید. این نوع پرچم می تواند در همه مکان ها استفاده شود و مختص به شرکت خاصی نیست.

پرچم تشریفات به چه معنا و مفهوم است؟

از پرچم تشریفات در سالن های مدیریت، غرفه های نمایشگاهی، لابی های هتل و در جاهایی که تعداد  بیشتری از مردم حضور دارند استفاده می شود.

این مسئله مهم است که هنگام سفرهای مختلف مانند مسافرت های تیمی برای شرکت در مسابقات بین المللی و یا سفرهای کاری تیم شرکت به کشورهای دیگر و در کل سفرهایی که جهت افتخار آفرینی برای یک سازمان، شرکت ، تیم ویا کشور است پرچم تشریفاتی را به عنوان معرف خود و تاریخچه ی سازمان، به همراه داشته باشید

پرچم تشریفات همچنین در دیدار دولتمردان نیز استفاده می شود که در بیشتر مواقع در فرودگاه ها این نوع پرچم قرار گرفته و در برخی مواقع در سالن دیدار دولتمرد خارجی با هم رده خود قرار می گیرد.

پرچم تشریفات را با پارچه ساتن یا جیر می دوزند تا بهترین و باکیفیت ترین باشد. نقش روی پرچم یا گلدوزی شده یا به صورت چاپ دیجیتال چاپ می شود.

چاپ دیجیتال در سفارشات کم یا زیاد یا در طرح های ترام به صرفه تر است. انواع پرچم تشریفات می تواند در اندازه های گوناگونی چاپ شود.چاپ دیجیتال و استفاده از تکنولوژی روز در فروش پرچم به صورت تعداد بالا و با قابلیت تولید پرچم در سریع ترین زمان ممکن و کیفیت عالی تاثیر گذار است.

در صورتی که برای دریافت پرچم تشریفات عجله داشته باشید، چاپ دیجیتال می تواند گزینه خیلی خوبی باشد. در چاپ دیجیتال طرح به صورت مستقیم از کامپیوتر روی پارچه یا کاغذ به وسیله پلاتر ترسیم و چاپ می شود.

پرشین نوین پرچم - پرچم تشریفات - چاپ دیجیتال پرچم تشریفات

اندازه پرچم تشریفات

پرچم تشریفات معمولا بر حسب نیاز سفارش دهندگان تولید و طراحی می شود و مشتریان می توانند بر اساس اندازه پیشنهادی خود، محصول مورد نظر را سفارش دهند. البته با توجه به این که پرچم ها در نمایشگاه ها، سالن های کنفرانس، لابی و اتاق های مدیریت استفاده می شود، دارای اندازه استانداردی نیز می باشد. اندازه استاندارد پرچم تشریفات معمولا 90*150 و یا 100*170 می باشد. توجه داشته باشید که متناسب بودن و یک اندازه بودن آن می تواند نظم خاصی به محل کار نیز ببخشد.

مواد اولیه برای چاپ پرچم

پارچه های جیر در مقایسه با پارچه های ساتن خیلی زود تغییر رنگ می دهند و به همین دلیل برای چاپ دیجیتال مناسب نیستند.

زمانی که چاپ دیجیتال روی پارچه ساتن مناسب نباشد می توان از چاپ سیلک استفاده کرد. پرچم تشریفات در سه نوع گرد، پنجه شیری و شمسه طراحی می شود.

پرچم تشریفات به صورت ایستاده بوده و در مراسم های سیاسی و تجاری از آن استفاده می شود. این نوع پرچم بعد از به اتمام رسیدن مراسم دوباره بایگانی و نگهداری می شود تا در مراسم بعدی بتوان از آن استفاده کرد.

البته حتی در برخی مواقع هم پرچم جدیدی طراحی و چاپ می شود تا اگر احتمالا رنگ و روی پرچم از بین رفته باشد، بتوان پرچم جدیدی را جایگزین کرد.

پرچم تشریفات به صورت دو رو چاپ می شود تا در مراسم جلوه بهتری داشته باشد. پرچم تشریفات به نحوی به میله ها نصب می شوند که همیشه در برابر دیدگان قرار داشته و مراسم را رسمی تر نشان بدهد.

 پرشین نوین پرچم - پرچم تشریفات - با پرچم تشریفات رسمی تر باشید

بهترین چاپ پرچم

پرچم تشریفات باید در بهترین کیفیت به چاپ برسد بخاطر این که می تواند نشانگر کیفیت محصولات یک کشور باشد. پرچم تشریفات حتی در لابی هتل ها نیز قابل استفاده است و حتی زمانی که هتل ها میزبان مراسم سیاسی یا تجاری می شوند، پرچم تشریفات بسیار مهم خواهد بود.

پایه نگهدارنده پرچم باید محکم و طوری باشد که سنگینی پارچه باعث افتادن پایه نشود.پرچم تشریفات باید طوری چاپ شود که رنگ های پرچم ماندگاری بیشتری داشته باشد و در درازمدت باقی بماند.

پرچم تشریفات همیشه جلوه خاصی به سالن های همایش می دهد. گاهی مواقع پرچم تشریفات به میله هایی با پایه های سنگی نصب می شود. انواع پرچم تشریفات می تواند جلوه خاصی به محل کار شما بدهد.

با انواع پرچم می توانید سالن اداری خود را برای عقد قرارداد رسمی تر کنید، طوری که مشتری تمایل به عقد قرارداد را داشته و سریع این کار را انجام دهد.

 

چاپ پرچم تشریفات

نوع پارچه ای که معمولا برای چاپ پرچم تشریفات به کار می رود، پارچه جیر یا ساتن است. این دو نوع پارچه با توجه به بافت و تار و پودی که در آن ها به کار رفته است در هنگام نصب بر روی میله به راحتی حالت و زیبایی پرچم را حفظ می کنند.

برای چاپ پرچم روش های مختلفی وجود دارد و با توجه به نماد و لوگویی که قرار است بر روی پرچم چاپ شود، از چاپ سیلک ، چاپ دیجیتال و یا گلدوزی استفاده می شود. زمانی که تعداد چاپ کمتر باشد و رنگ چاپ نیز زیاد باشد، چاپ دیجیتال می تواند گزینه مناسبی باشد.

همچنین در برخی از طرح ها ممکن است که نوشته ای در پس زمینه طرح وجود داشته باشد، در این صورت، از چاپ دیجیتال استفاده می شود. در چاپ دیجیتال از جوهرهای سابلیمیشن و کیفیت چاپ با دقت DPI 1200 استفاده می شود. این رنگ ها به دلیل دوام بسیار بالا، قابل شست و شو نیز هستند.

چاپ دیجیتال توسط پلاتری مخصوص انجام می شود. طرح مستقیما از کامپیوتر دریافت و بر روی پارچه چاپ می شود. با توجه به این که پارچه های جیر نسبت به حرارت حساس هستند، برای چاپ دیجیتال مناسب نیستند و از پارچه ساتن در چاپ دیجیتال استفاده می شود.

چاپ سیلک زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که تعداد بالایی از پرچم ها قرار است چاپ شوند. همچنین زمانی که تعداد رنگ برای چاپ کمتر باشد و یا نیاز باشد تا پرچم بر روی پارچه جیر چاپ شود، از چاپ سیلک استفاده می شود. در چاپ سیلک برای هر کدام از رنگ ها، یک شابلون ساخته می شود و سپس چاپ هر رنگ در یک مرحله جداگانه و از طریق شابلون ها صورت می گیرد.
پس از این که پرچم ها چاپ و آماده شدند، نیاز است تا بر روی یک پایه نصب شوند. معمولا سه نوع پایه پرچم تشریفات وجود دارد.

پایه گرد، پایه پنجه شیری و شمسه پایه های پرچم تشریفات هستند که در دو نوع درجه یک و درجه دو تولید می شوند. معمولا پایه های درجه یک از آلومینیوم ساخته می شوند و به نسبت درجه دوم آن که از جنس چدن می باشد، مقاومتر بوده و عمر طولانی تری دارند. این پایه ها شکننده نیستند و دچار زنگ زدگی نمی شوند، همچنین معمولا دارای یکسال ضمانت می باشند.

 

مهمترین کاربردهای پرچم تشریفات

همانطور که ذکر کردیم پرچم تشریفات می تواند در شرکت ها و نهادهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. پرچم تشریفات همچنین می تواند در میادین ورزشی و مسابقات رسمی، اماکن دولتی و خصوصی، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، تزئین خیابان ها و میادین به هنگام جشن های ملی، کنفرانس های بین المللی، غرفه های نمایشگاهی، لابی هتل و فرودگاه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به این که پرچم تشریفات به صورت دو رو چاپ می شود، هنگام نصب آن بر روی پایه می تواند مراسم و محیط کار را بسیار رسمی جلوه دهد. پرچم تشریفاتی می تواند پرچم ایران، پرچم تشریفات با لوگوی اختصاصی و پرچم تشریفات مخروطی باشد. پرچم تشریفات مخروطی به این شکل است که پرچم به شکل یک مخروط قرار می گیرد و لوگو مورد نظر بر روی آن چاپ شده و از یک جهت در معرض نمایش قرار می گیرد.

گروه تبلیغاتی پرشین نوین پرچم در زمینه چاپ پرچم تشریفات ، انواع پرچم های ایران ، پرچم مذهبی و تولید و فروش انواع پرچم ملل، رومیزی و … فعالیت می کند. این موسسه با ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود نیازهای عزیزان را به بهترین نحو پوشش می دهد. مشتریان این مجموعه می توانند با اطمینان کامل و با پرداخت هزینه ای معقول، محصولات با کیفیتی را سفارش دهند.

پایه های سنگی و فلزی نگهدارنده پرچم

قیمت پرچم متناسب با اندازه و مواد اولیه و پایه های فلزی یا سنگی آن متفاوت خواهد بود. البته پرچم های بزرگتر مناسب سالن های بزرگتر و پرچم های کوچکتر مناسب سالن های کوچکتر است.

شما با پرچم تبلیغاتی می توانید برند و شرکت خود را بهتر معرفی کنید. البته هر سازمان و شرکتی از این نوع پرچم را در اختیار دارد تا بتواند در مراسم رسمی و تجاری خود به هنگام برگزاری عقد قراردادها، استفاده کند.

برای چاپ پرچم از دستگاه های خاصی استفاده می شود. بخاطر این که پارچه ها کاملا صاف و مخدوش نشده باشند تا لوگو و نشان شرکت مشخص باشد.

امروزه انواع و اقسام شرکت ها، چاپ پرچم ها را عهده دار هستند و شما باید متناسب با بودجه خود یکی را انتخاب کرده و پرچم مورد نظر خود را چاپ کنید.

البته کیفیت همیشه بر کمیت برتری دارد بنابراین همیشه پرچم خود را با بهترین کیفیت به چاپ برسانید و این نوع پرچم در اندازه 90×150 سانتی متر چاپ می شود.

پرشین نوین پرچم - پرچم تشریفات - پرچم تشریفات ایران

انواع چاپ پرچم حتی به صورت چاپ مستقیم، لیزری و گلدوزی شده نیز عرضه می شوند. پایه نگهدارنده نیز متنوع بوده و در اندازه های دوتایی،پنجه شیری، دوتایی، خورشیدی، شیشه ای، سنگی، فلزی و فلزی دو قلو تولید و عرضه می شود. با انواع پرچم می توانید دفتر کار خود را به بهترین شرایط و به صورت اداری تزئین کنید.

موارد استفاده پرچم تشریفات

پرچم تشریفات موارد استفاده ی متفاوت و زیادی دارد، شما می توانید متناسب با اهمیت مراسم اداری یا تجاری خود، پرچم را در اندازه های مختلفی چاپ کرده و از آن استفاده کنید. پرچم تشریفات دارای یک پایه نگهدارنده است که این پایه باید به گونه ای باشد که نلغزد و پرچم نیز به صورت استوار نیز روی آن باقی بماند.

شما در هر صنف و شغلی که باشید می توانید پرچم تشریفات را چاپ کنید و گاهی اوقات پرچم تشریفات می تواند در زمینه سفید باشد و یا این که به صورت تمام چاپ باشد.

به طور معمول هر سازمان و شرکتی، پرچم های بسیار زیادی دارد و بخاطر این که پرچم نمایانگر هویت یک سازمان و حتی کشور است و بنابراین می توان با پرچم بر کیفیت کاری که انجام می شود تاکید کرد، پرچم تشریفات گزینه ی مناسبی برای معرفی شرکت و سازمان است

در نمایشگاه ها نیز این نوع پرچم کاربرد فراوانی دارد و می توان اعتبار یک شرکت را به وسیله این نوع پرچم نشان داد.

پرچم تشریفاتی که شما برای شرکت خود چاپ میکنید، در کنار پرچم ایران جلوه خاصی به مراسم می دهد و اگر دقت کرده باشید در بسیاری از مکان ها بدین گونه مراسم برگزار می شود.

پرشین نوین پرچم - پرچم تشریفات - پرچم تشریفات رومیزی

اهمیت و اقتدار در مراسم

تعداد پرچم تشریفات در مراسم متفاوت است حتی در برخی مواقع در مراسم سیاسی، تعداد این نوع پرچم ها افزایش می یابد تا بر اهمیت مراسم صحه بگذارد و حتی چهار پرچم تشریفات کنار هم قرار داده می شود تا مراسم سیاسی با اقتدار هر چه بیشتر به انجام برسد.

شما با پرچم تشریفات می توانید اهمیت و اقتدار شرکت خود را به بهترین نحو ممکن بیان کنید. البته به شرطی که پرچم را روی بهترین پارچه چاپ کنید.

بسیاری از مدیران شرکت ها و ادارات در اتاق خود از پرچم تشریفات استفاده می کنند تا بر رسمی بودن شرکت و سازمان خود تاکید کنند.

نتیجه گیری

پرچم تشریفات به یک شرکت و سازمان جلوه خاصی می دهد و باعث می شود تا رسمی تر جلوه کند. اگر دقت کرده باشید، همه مدیران در اتاق خود از پرچم تشریفات به مراتباستفاده می کنند تا رسمی بودن شرکت خود را بیان نمایند.

در اکثر مراسم تجاری و اداری پرچم تشریفات نیز استفاده می شود تا مراسم رسمی تر جلوه کند و این نوع پرچم روی پارچه های ساتن چاپ می شود تا کیفیت بهتری داشته باشد.

پایه های نگهدارنده این نوع پرچم نیز از بهترین مواد اولیه انتخاب می شود تا استواری و نگهداشت پرچم بیشتر باشد، و به طور معمول پنجه شیری، فلزی دو قلو، انواع فلزی و سنگی است تا پرچم با استواری بیشتری نگهداشته شود.

هر سازمان و شرکتی می تواند متناسب با کار و حرفه خود؛ از پرچم تشریفات استفاده کند. در مراسم سیاسی نیز از این نوع پرچم بسیار زیاد استفاده می شود تا اهمیت مراسم سیاسی مشخص شود.

طرح های پرچم به صورت چاپ دیجیتال یا سیلک چاپ می شود و حتی طرح های ترام نیز می تواند به وسیله چاپ دیجیتال به چاپ برسد.

شما با پرچم تشریفات می توانید اقتدار و رسمیت شرکت خود را به بهترین نحوی نشان دهید. طرح های پرچم تشریفات می تواند به صورت مستقیم از کامپیوتر به پارچه یا مقوا منتقل شده و به چاپ برسد.

با توجه به تمامی مطالب بالا به اهمیت بالای پرچم و انواع آن مخصوصا پرچم تشریفات در مناسبتها و مراسم خاص پی بردیم و همچنین متذکر می شویم یکی از دیگر کاربردها ، استفاده از پرچم مذهبی در مراسم و عزاداری های مذهبی می باشد.

سایت پرشین نوین پرچم این امکان را برای کاربران فراهم می کند که با مراجعه غیرحضوری و آنلاین اقدام به سفارش و خرید پرچم نمایند . در این میان پرچم ایران ، که از طرفداران خاصی در اقشار مختلف و رده های سنی مختلف بخصوص نوجوانان (مخصوصا در مسابقات ورزشی بین المللی و …)برخوردار است را در ردیف محصولات فروشگاهی خود قرار داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *