پرچم ها هزاران سال است که به عنوان نمادها، شکل خاصی از پیام‌های ارتباطی یا یک فرم از انواع روش های برقراری ارتباط میان جوامع و شناسایی فرصت ها و موقعیت های مختلف بوده است. در ابتدا این نمادها با استفاده از سنگ نوشته ها یا حکاکی بر روی قطعات چوبی معرفی می‌شدند اما به مرور زمان با پیدایش کاغذ و پارچه به تدریج، این نمادها و نشانه ها بر روی این مصالح چاپ شدن و به عنوان پرچم (flag) به کار رفتند. قطعات و لوازم جانبی برای نگهداری پارچه هایی که چاپ می شدند لازم بود؛ یک میله یا چوب اصلی به عنوان تکیه گاه در نظر گرفته می شد.

رنگ ها، نمادها و علامت ها، هر کدام نمادی از معنی خاص، دیدگاه یا معرف نوعی مفهوم در فرهنگ کشورها می باشد. نمادها و رنگ های پرچم یک کشور، ارزش های آن کشور را که به آن اهمیت می‌دهند بیان می‌کنند. به عبارت دیگر، پرچم کشورهای مختلف برای مردمانشان، مقدس هستند.

پارچه سفید به عنوان نماد تسلیم شدن از دوران گذشته شناخته می شده است. در طول دوره جنگ های جهانی، جنگ های داخلی بین کشورها، آشوب های داخل هر کشور یا کشورگشایی های امپراتوری، همه به نوعی از نماد پارچه سفید به عنوان تسلیم شدن استفاده می کردند.

Description: Related image

پرچم قرمز رنگ، نماد خطر و نماد اعلان جنگ است. در دوران بسیار دور، زمانی که قهرمانان یک منطقه در جنگ پیروز می شدند، تابوتی را که بر روی آن پارچه قرمز رنگ گذاشته شده بود به سمت دشمن می فرستادند تا به او نشان دهند که پیروزی را به دست آوردند و آنها شکست خوردند. شاید تاکنون پارچه هایی که بر فراز دکل کشتی های قدیمی به اهتزاز در آمده است را مشاهده کرده‌اید؛ در این حالت نیز هر پرچم یک نشانه خاص دارد که میان دریانوردان به عنوان یک شاخص معرفی شده است. اگر چه بسیاری از ارتباطات در دریا و اقیانوس ها از طریق تجهیزات مخابراتی و امواج رادیویی برقرار می شود اما هنوز هم پرچم ها جایگاه خاص خود را حفظ کرده‌اند.


انواع پرچم

Description: Image result for flag vector


 پرچم ها صرفاً منتهی به معرفی کشورها و ابزارهای ارتباطی نیستند. هر پارچه ای که بر روی آن نماد نشانه یا نوشته های چاپ شده باشد و برای معرفی یک رویداد، جهت اطلاع رسانی یا برقراری ارتباط در جوامع به کار رود، از انواع پرچم محسوب می‌شود. در همین راستا بسیاری از انواع پارچه ها را که با این نوع کاربری در شهر نصب کرد‌ه‌اند به راحتی مشاهده می کنید. بر همین اساس، تقسیم بندی کلی برای انواع پرچم به صورت زیر معرفی می شود:

  • مخصوص کشورها
  • مخصوص نصب در مناسبت‌های خاص ویژه عزاداری
  • مخصوص مناسبت‌های خاص ویژه جشن و شادی ها
  • مخصوص هدایای تبلیغاتی
  • مخصوص خوش آمد گویی
  • مخصوص همایش ها و کنفرانس ها 
  • مخصوص تبلیغات در سطح شهر یا مکان های خاص


ابعاد هر یک از پارچه هایی که برای موارد کاربردی فوق چاپ می‌شوند و انواع پرچم که در مکان مورد نظر نصب می گردند، متفاوت و متناسب با نوع کاربری آنها در مکان است. آنچه مسلم است این پارچه ها به پایه های تکیه گاه، چوب یا میله و اتصالات برای محکم کردن آنها نیاز دارند. در ادامه، هر یک از این موارد کاربردی را به اختصار توضیح خواهیم داد.


منظور از انواع پرچم های نصب شده در مناسبت های خاص و ویژه مراسم عزاداری جشن و شادی ها، پارچه هایی است که برای مراسم مذهبی ماه محرم، برگزاری مجلس های عزاداری با امکان چاپ احادیث، آیه ها و اسامی امامان و معصومان به کار می روند. مراسم جشن و شادی شامل برگزاری کنسرت های موسیقی، جنگ های شادی،  نمایش سیرک یا برنامه های سرگرمی و تفریحی ویژه خانواده‌ها و کودکان در سطح شهر می باشد.


منظور از انواع پرچم های هدایای تبلیغاتی به آن دسته از پارچه هایی گفته می شود که ویژه شرکت های خاص با امکان چاپ آرم و لوگوی شرکت تبلیغاتی تولید می شوند. این پارچه ها به عنوان پرچم های رومیزی بر روی میز مدیران عامل شرکت‌ها و یا به عنوان هدایای تبلیغاتی به شرکت های تجاری، مورد استفاده قرار می گیرند. پرچم های تبلیغاتی در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه کسب و کارهای مختلف واقع شده اند؛ چرا که به عنوان یک عامل معرفی کننده فعالیت آنها به مخاطبان بیشتر شناخته می شوند.


انواع پرچم های مخصوص همایش ها، کنفرانس ها یا مراسم خوش آمدگویی در حقیقت، همان پارچه هایی هستند که در محل درب ورودی یا سالن همایش، اطلاعاتی را در خصوص مکان برگزاری و محتویات کنفرانس به مخاطبان ارائه می دهند. این مدل پرچم ها از تنوع رنگی بالا و جذابیت بصری زیبایی برخوردارند.


عوامل موثر در قیمت انواع پرچم

Description: Image result for flag vector

همان طور که می دانید انواع پرچم بر روی پارچه ها با جنس های مختلف تولید می شوند. هر چه جنس پارچه مرغوب تر و گران قیمت تر باشد، قیمت نهایی تولید پرچم افزایش بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر پارچه های ساتن با برندهای ایرانی و خارجی به دلیل براقیت و شفافیت بالا، بیشتر مورد استفاده این صنعت مهم قرار می گیرند.

عامل مهم دیگر که در قیمت انواع پرچم تاثیرگذار است، وزن پارچه هایی است که برای یک کاربرد خاص تولید می شود. بنا به نوع سفارش مشتری، ابعاد و اندازه های پارچه ابتدا تعیین می شود و سپس قیمت نهایی به مشتری اعلام می گردد.


خدمات فروش انواع پرچم

Description: Related image


در حال حاضر مجموعه “پرشین نوین پرچم” به عنوان یک کسب و کار متخصص در زمینه طراحی و تولید انواع پرچم با طراحی منحصر به فرد توانسته است محصولاتی را تولید کند که تمام حوزه‌های فوق را تحت پوشش قرار داده است. انواع پرچم های مناسبتی، رومیزی، دستی،  مخصوص کشورها،  ریسه ای، انواع پرچم برای ارگان ها و سازمان های خاص، به علاوه مشاوره خرید انواع پارچه یا طرح اجرایی بر روی آن از طریق این مجموعه تخصصی امکان پذیر می باشد. 

کادر مجرب در قسمت طراحی گرافیک و همچنین نیروهای فنی در قسمت چاپ و تولید انواع پرچم در ابعاد اندازه ها و طرح های متنوع، با در نظر گرفتن نیاز بازار و رعایت حقوق مشتریان، محصولات مرغوب را با قیمتی مناسب و امکان خرید اینترنتی در تعداد دلخواه فراهم ساخته اند. برای سفارش انبوه و همچنین سفارش انواع پرچم های سفارشی با شرایط ویژه می توانید با کارشناسان فروش در پرشین نوین پرچم تماس حاصل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *